Návod na využití RSS kanálů - Ing. Petr Falek - DesignCAD

pf logo
Ing. Petr Falek
Engineering Service
vyberte DesignCAD 3D Max
nabídka - menu
vyberte Express
nevíte co vybrat, Max nebo Express
blikající kontolka upozorňuje na cenu objednaného
Ing. Petr Falek - DesignCAD
pf ikona
Přejít na obsah

Návod na využití RSS kanálů

Novinky
Datum poslední editace této stránky: 15.04.2022
Dostávejte novinky z webu DesignCAD tak rychle, jak je zveřejňujeme! Automaticky a zdarma vás upozorníme na každý nový článek, aktualizaci stránky, zajímavou informaci.
Co je to RSS kanál?

Je to speciální soubor, díky kterému váš internetový prohlížečmobilní telefon, elektronická čtečka knih, speciální RSS program nebo dokonce poštovní klient pozná, že se na webových stránkách DesignCADu objevilo něco nového. Stručná informace, která odkazuje na určitou stránku webu, je do vašeho zařízení doručena proto že jste si to nastavili. Ne proto, že vám to někdo odeslal jako spam na e-mail. 
Upozorňování na novinky můžete kdykoliv zrušit.
Jak poznáte, že stránky nabízí RSS kanál?

Na přítomnost RSS kanálu upozorňuje oranžová ikona. Její umístění bývá různé, nejčastěji je přímo někde na stránce, nebo na konci řádku s adresou v internetovém prohlížeči. U některých internetových prohlížečů se oranžová ikona může zobrazovat například v dolním pravém rohu okna, nebo naopak na horní liště.

Stránky programů DesignCAD nabízí jediný kanál, který je uvedený na stránce Novinky stránek DC, na této stránce a v patičce každé stránky. 
Jak můžete RSS kanál odebírat?

Máte několik možností. Novinky - zprávy můžete stahovat a číst:
v internetovém prohlížeči (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome, ..),
ve vašem mobilním telefonu (nemusí jít nutně o chytrý telefon - umí to i ty starší),
v elektronické čtečce knih (která má WiFi a zabudovanou čtečku RSS - např. PocketBook 626 Touch Lux 2)
programu, přes který si čtete e-maily (Microsoft Outlook, Windows Live Mail, ..),
nebo v samostatném RSS programu (RSS Guard FeedReader, ..).
Postup pro internetové prohlížeče:

1) Vyberte si v kanál.
2) Klikněte na název kanálu nebo ikonku RSS.
3) Na stránce, která se objeví, klikněte na tlačítko Odebírat (prohlížeč Mozilla Firefox), nebo na příkaz Přihlásit k odběru tohoto kanálu (prohlížeč Internet Explorer). Pokud používáte prohlížeč Opera, postupujte prosím podle tohoto videonávodu. Pro prohlížeč Google Chrome je nutno nejprve nastavit doplněk.
Čtení RSS kanálu v mobilním telefonu:

Informaci o podpoře RSS kanálů ve vašem mobilu naleznete v uživatelské příručce k telefonu. Tato funkce se v telefonech může jmenovat různě, záleží na výrobci a typu telefonu. Obvykle nese název RSS, ale také Novinky, nebo Informační kanály. Přečtěte si, prosím, správný postup v příručce k mobilu.

Až bude telefon požadovat adresu RSS kanálu, opište tuto adresu kanálu. ... http://www.designcad.cz/x5feed.php
Čtení RSS kanálu v elektronické čtečce knih (ebook):

Informaci o podpoře RSS kanálů ve vašeí čtečce naleznete v uživatelské příručce. Tato funkce se ve čtečce může jmenovat různě, záleží na výrobci a typu čtečky. Obvykle nese název RSS, ale také Novinky, nebo Informační kanály. Přečtěte si, prosím, správný postup v příručce ke čtečce.

Až bude čtečka požadovat adresu RSS kanálu, opište tuto adresu kanálu. ... http://www.designcad.cz/x5feed.php
Čtení RSS kanálu v e-mailovém programu:

Používáte-li e-mail program, (např. MS Outlook) prostudujte jeho nápovědu.

Až bude program požadovat adresu RSS kanálu, klikněte na tento odkaz, ... http://www.designcad.cz/x5feed.php , stiskněte pravé tlačítko myši, vyberte "Kopírovat adresu odkazu" a tento zkopírovaný odkaz vložte ve čtečce RSS kanálů do kolonky pro přidání nového kanálu.
Odebírání RSS kanálů přes samostatný program:

Domnívám se, že nejlepší je odebírat novinky vybraných kanálů speciálním programem. Pracuje na pozadí a při práci mi novinky oznamuje vpravo dole na liště. Např. program RSS Guard je jednoduchý, je česky a může se používat na flešce jako přenositelná (portable) verze.

Odkaz ke stažení ZIP archivu přenositelné verze RSS-Guard.zip >> zde (18,71 MB). Stačí rozbalit a spustit soubor rssguard.exe.

Po otevření z menu vyberete "Kanály & kategorie | Přidat novou položku | Nový kanál".
V okně "Přidat nový kanál" do okénka URL přenesete zkopírovaný odkaz (níže) a kliknete na políčko Načíst metadata "Načíst nyní" - ostatní kolonky se automaticky vyplní a kanál je přidán. Ostatní nastavení a používání programu už je jednoduché.

Až bude program požadovat adresu RSS kanálu, klikněte na tento odkaz, ... http://www.designcad.cz/x5feed.php, stiskněte pravé tlačítko myši, vyberte "Kopírovat adresu odkazu" a tento zkopírovaný odkaz vložte ve čtečce RSS kanálů do kolonky pro přidání nového kanálu.
Copyright © 2019-2021 | Ing. Petr Falek, Engineering Service | mobil +420 602 148 754 + WhatsApp + Viber | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek | mobil +420 602 148 754 | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek, Engineering Service |
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek
Návrat na obsah